Günümüzde insanların ve kurumların ihtiyaçlarını gidermekle ve gerçekleştirmek amacıyla bulunan bankaların çalışma saatleri oldukça merak edilen bir sorudur. Sabah saatlerinde bankaların önünde uzanan kuyruklar, öğle saatlerindeki yemek molasından kaynaklanan kuyruklar için bugün yapı kredi çalışma saatlerini inceleyerek sizlere sunmaktayız. İlk olarak yapı kredi bankasının geçmişine bir göz atmak istersek;

Yapı Kredi Kuruluşu ve Günümüzdeki Yeri

1944 yılında Türkiye’nin ilk özel bankası olarak kurulan Yapı Kredi,  günümüzde finansman alanında büyük bir yer sahibidir. Bankanın ilk kurulduğu zamanlar da amaçlarından bir tanesi insanların kolay bir şekilde mülk sahibi olmasını sağlamaya yardımcı olmaktı. Kurucusu ise Kazım Taşkent olup yıllar içinde büyük değişikler göstermiştir. Yapı kredi bankasının kurulduğu andan itibaren günümüze kadar yaptığı çalışmalar ve emekler sayesinde bünyesini yüksek anlamda geliştirip ekonomisini güçlendirmiştir. Bankanın sağladığı avantajlar ve kampanyalar sayesinde yüksek bir kitleyi kendisine bağlamayı başarmış olan Yapıkredi, günümüzde en çok tercih edilen bankalarından birisi olmayı başarmıştır.

Türkiye genelinde 1000’e yakın şubesi bulunan Yapıkredi, tüm şehirlerde ve çoğu yerleşim yerlerinde imkan sunmayı sağlamaktadır. Tüm bu hedef ve amaçları sayesinde gün geçtikçe ekonomisini ve gücünü yükseltmek ile birlikte müşteri anlayışını ve ihtiyacını gidermekte büyük öneme sahiptir. Şimdi ise yapı kredi çalışma saatleri konusunu inceleyelim.

Yapı kredi Çalışma Saatleri

Yapı kredi bankasının Türkiye genelinde tüm şubelerinde açılış saati 09:00 olarak bilinmektedir. Hafta içerisinde açılış saati 09:00 olan bankanın öğle saati 12:30’a kadar olup hizmetinize açıktır. Öğle yemeği saati 12:30 olup 13:30’a kadar bankanın kapıları kapalı tutulur. Öğle arası bittikten sonra 13:30 saatinde tekrar açılan banka şubesi saat 17:00’a kadar hizmet vermekte olup müşterilerine kapılarını saat 17:00’da kapatmaktadır. Bilindiği üzere yapı kredi bankasının hafta sonu şubeleri hizmet vermemektedir.  Hafta sonu gerekli işlemlerde yapı kredi internet şubesi, yapı kredi akıllı mobil uygulaması yada müşteri hizmetleri gibi seçenekler ile işlemlerinizi kolay ve rahat şekilde yapabilirsiniz.

Bilindiği üzere Yapıkredi bankası konut kredilerinde sunduğu düşük faiz oranları ile çok tercih edildiğinden tüm banka personelli etkin ve yoğun bir biçimde hizmetinize ve ihtiyacınıza yardımcı olmaktadır.

Ayrıca bankanın internet şubesine online olarak giriş yaparak tüm eft, havale, fatura ödeme, kredi  başvurusu gibi bir çok işleminizi kolayca yapabilirsiniz. Son zamanlarda yüksek oranda kullanılmaya başlanan bankaların akıllı mobil uygulamaları sayesinde internet şubesinde olduğu gibi fatura ödeme, eft işlemi, havale işlemi, kredi kartı borcu ödeme, bakiye görüntüleme gibi bir çok işlemi kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bankanın mobil uygulamasını indirmek için telefonunuzun uygulama mağazasına banka adını aratarak kolay bir şekilde yükleyebilirsiniz. Şunu da unutmamalıyız ki mesai dışında yapılan eft işlemleri bir  sonraki iş günü mesai saaati içerisinde gerçekleşir. Yapı kredi çalışma saatleri konusunu açık ve net şekilde belirtmek istersek,

Yapı Kredi Şube Açılış Saati ;

Hafta içi banka açılış saati : 09:00

Yapı Kredi Öğle Arası Saati ;

Banka öğle arası : 12:30 - 13:30 arasıdır.

Yapı Kredi Şube Kapanış Saati ;

Hafta içi banka şube kapanış saati 17:00

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri;

Yapı kredi müşteri hizmetlerine 444 0 444 veya 0850 222 0 444 numaralı hattan ulaşabilirsiniz.