Borsa İstanbul, Aralık’ta 89.338 – 96.830 ile geniş bir bantta dalgalanırken, aylık bazda %4,3 düşüşle 91.270’denkapattı. Fed, Aralık toplantısında faizleri 25 baz puan artırarak %2,25-2,50 aralığına yükseltti. Fed üyeleri 2019 için faiz tahminini %2,9’a düşürürken, 2019 için üyelerin 3 faiz artış beklentisi 2’ye düşmüş oldu. TCMB faizleri %24’00’de sabit bırakırken, sıkı duruşunu korudu.

Ocak ayında yurt dışında Fed faiz kararı ve üyelerden gelecek açıklamalar önemli olacak. ABD ve Çin’den gelecek ekonomik veriler büyüme endişeleri nedeniyle daha yüksek öneme sahip olacak. Ticaret savaşına ilişkin gelişmeler, Brexit görüşmeleri ve varlık alımlarını sonlandıran ECB’nin faiz artışına ilişkin mesajları diğer önemli gelişmeler olacak.

 

Raporun tamamı için tıklayın.

Güncel hisse önerileri  için tıklayın 

Önemli Uyarı: Uygunfaiz.com , özel izni olmadan hiç bir kurumun araştırma raporunu kendi sunucularında barındırmamaktadır. Sadece kurumların ilgili sayfasına yönlendirmektedir. Dolayısıyla çalışmayan linklerden ve yönlendirilen sayfalardaki içerikten ilgili kurum sorumludur.