Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi başvurusu yapmadan önce ilk olarak bu krediyi ne için, ne tür ihtiyacınız için çekeceğinize karar vermiş olmanız gerekmektedir. Bunun sebebi ise günümüzde bankalar bünyesindeki müşteriyi arttırmak için bir takım kampanya ve türüne göre kredi çıkarır. Burada anlatılmak istenen mesajı bir örnekle bahsedersek; birey eğer ev alacak ise bankaların sunduğu konut kredisini takip etmesi lazımdır. Buna bir diğer örnek ise en çok bilinen insanların kişisel ihtiyaçları için sunulan ihtiyaç kredileridir.

Kredi İçin Hangi Bankaya Başvurmalıyım?

Yukarıda belirtilen açıklamada yer aldığı gibi ne tür kredi istediğinize emin olduktan sonraki işlem ise hangi bankayı tercih etmektir. Eğer sürekli olarak kullandığınız bir banka var ise bu bankaların müşterilerine sunduğu avantajları vardır. Çünkü çalıştığınız banka sizin hakkınızda oldukça bilgiye sahiptir, bunlardan birisi de findeks kredi notudur. Bu bilgilere sahip olması sizlerin başvurularınızı daha hızlı bir süreçten geçirmesini sağlamak ve bir takım avantajlardan yararlanmanızı sağlar. Bunun yanı sıra günümüz zamanında artık çoğu bankalar kendilerin ile ilk defa çalışacak olmasına rağmen insanlara kredi sunabiliyor. Sunulan bu kredi faiz oranları bankadan bankaya değişiklik gösterebiliyor.

Kredi Başvuru Yolları ;

SMS ile Başvuru

Günümüzde en çok denk geldiğimiz ihtiyaç kredisi için bireylerin kullandığı yöntemdir. Bankaya gitme ihtiyacı duymadan, bankaların bireylerin cep numarasına gönderdiği kısa mesaja cevap verilmesi ile başvuru yapılabilir. Çoğu bankanın internet sayfasında kısa mesaj atarak kredi alın gibi avantajları görebilirsiniz. Bu yöntemde dikkat edilmesi gereken nokta ise, bazen kendini banka gibi gösterip sms atan dolandırıcılara itibar etmeyiniz. Eğer dolandırıcıların attığı kısa mesajdaki linke tıklayıp bilgilerinizi girerseniz açık bir şekilde dolandırılmış olursunuz. Sizlere atılan kısa mesajların bankalardan geldiğine emin olduktan sonra cevap verebilirsiniz.

İnternet Sayfasından Başvuru

Yaşadığımız zaman diliminde bilinen tüm bankaların bir internet sayfası vardır. Eğer hesabı olduğunuz bir bankanın internet sayfasına girerseniz online işlemler menüsünden kredi başvurusu yapabilirsiniz. Eğer müşterisi olmadığınız bir bankanın web sitesine girdiyseniz sayfada tc kimlik no ile başvuru yöntemi vardır. Bu sayfalar sayesinde hızlı bir şekilde başvurunuzu yapabilirsiniz.

İnternet yöntemi ile başvuru yolunda bizlere çok yararlı bir nokta vardır. Bu nokta ise internette bulunan bankaların oranlarını karşılaştıran web siteleridir. Bilinen bazı siteler de ihtiyacımız olan miktarı ve vade süresini seçerek bizlere tüm bankalardaki faiz oranlarını kıyaslayarak en ideal olanı seçmemize yardımcı olmaktadır.

Akıllı Mobil Uygulama İle Başvuru

Çoğu bankanın kendisine ait bir akıllı mobil uygulaması vardır. Bu mobil uygulamalarda hesabınıza giriş yaptıktan sonra menüden kredi başvurusu seçeneği ile işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Uygulamada başvuru öncesinde miktar ve vade süresini seçerek faiz oranlarını, geriye ödenecek miktarı gibi tüm bilgileri önceden görüp onay vererek işleminizi bitirebilirsiniz.

Banka Şubesine Giderek Başvuru

En çok tercih edilen bir yöntem ise bankaların şubelerine giderek müşteri görevlisi ile konuşulup bilgi alınarak yapılan başvuru yöntemidir. Banka görevlisi gerekli vade süresi ve oranını belirterek müşterinin onayı ile bir kaç evrak doldurup imzalayarak kredi alınabilir.