İnsanların ve işletmelerin ihtiyaçları ve işlemleri için günümüzde bankalar oldukça büyük bir öneme sahip olmaktadır. Bireylerin şubelerdeki ihtiyaçları azaltmak için günümüzde akıllı mobil uygulamalar sayesinde bankalar bazı işlemleri cep telefonundan kolayca yapma imkanı sunuyor. Ancak bazı işlemleri maalesef ki bankların internet şubesinden yada akıllı mobil uygulamasından yapamamaktayız. Bu gibi durumlarda şubeye gitme ihtiyacı doğar. Bu gibi durumlar için büyük bir kullanıcı kitlesinin ilk akla gelen sorusu bankaların çalışma saatleri oluyor. Bilinen ve en çok kullanılan bankalardan birisi olan Türkiye İş Bankası çalışma saatleri konusuna bir göz atalım.

Türkiye İş Bankası Kuruluşu ve Günümüzdeki Yeri

1924 yılında Mustafa Kemal Atatürk‘ün talimatları ile kurulmuş olan İş Bankası günümüze kadar büyük bir gelişim sağlamıştır. Cumhuriyetin ilanından kısa bir süre sonra kurulan bu banka, hem ticari hemde bireysel kullanıcılarına hizmet vermektedir. Ülkemizde yüksek bir şube sayısı ile bulunduğu gibi yurt dışında da belirli şube sayısı ile hizmet vermektedir.

Şuan ki zamanda İş bankası yurt içi bünyesinde yaklaşık 1330 civarlarında şube sayısı bulunmaktadır. Aynı zamanda İş bankasının 22 adet yurt dışı şubesi bulunmaktadır. Gün geçtikçe ekonomisini ve bünyesini geliştiren İş Bankası en çok tercih edilen özel bankalardan birisidir.

Türkiye İş Bankası Çalışma Saatleri

İş Bankasının Türkiye genelinde tüm şubelerini saat 09;00′da hizmete açmaktadır.  Bankanın 09:00 da hizmete açtığı kapılar saat 12:30‘da öğle arası vaktine kadar müşterilerine açıktır. Saat 12:30 ve 13:30 arası banka öğle arasına çıkmakta olup kapılarını öğle arası bitim süresine kadar kapatır. Saat 13:30‘da tekrar kapılarını açan İş bankası saat 17:30 mesai bitimine kadar açıktır. Hafta içi durum yukarıda anlatıldığı gibi olmakla birlikte hafta sonu banka şubeleri kapalı durumdadır.

Bilindiği üzere bankalardaki çoğu işlem artık internet şubesi ve akıllı mobil uygulamaları sayesinde işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin kredi başvurusu, eft, havale, cebe transfer, fatura ödeme, kredi kartı borcu ödeme gibi bir çok işlemleri internet şubesi veya mobil uygulama ile şubeye gitmeden rahatça yapabilirsiniz.

İş Bankası Şube Açılış Saati ;

Hafta içi banka açılış saati : 09:00

İş Bankası Öğle Arası Saati ;

Banka öğle arası : 12:30 - 13:30 arasıdır.

İş Bankası Şube Kapanış Saati ;

Hafta içi banka şube kapanış saati 17:30

İş Bankası Müşteri Hİzmetleri ;

İş Bankası müşteri hizmetlerine 0850 724 0 724 numaralı hattan ulaşabilirsiniz.