Altın Değerli Bir Elementtir

insanlığın var oluşundan bu  yana  keşfedildikten sonra altın her zaman değerli bir element olmuştur. Altın  yüzyıllarca savaşlarda ganimet olarak ele geçirilmiş  ve en değerli objeleri süsler bir konumda olmuştur. Günümüzde de altın  çok değerli yatırım araçlarından biridir.

Güvenli Yatırım Aracı

Altın diğer yatırım araçlarına göre daha güvenli bir yatırım şeklidir. Özellikle  2018 yılında altın fiyatlarında ciddi anlamda bir artış olmuştur. Herkesin dilinde geçen sene 100 liraya aldığımız çeyrek şimdi  350 lira gibi cümleler dolanmaktadır. Görüldüğü üzere birkaç sene önce altına yatırım yapanlar şimdi  gelirlerini  3e katlamışlardır.

Altın Yatırımı Nasıl Yapılır ?

Altın yatırımı birkaç şekilde yapılmaktadır. Bunlardan bazıları;

  • Yastık altı. Altınları sizin bildiğiniz bir noktada fiziki olarak saklanıp değerlenmesi,
  • Altın Hesabı. Bankalarda altın hesabı açıp altın değerine  göre vadeli bir şekilde işlenmesi.
  • Foreks Dijital altın. Foreks ile dijital altın piyasasında altın değerinde paranızın değer değişiklikleri

Bunlardan en  güvenli yatırım  yastık altı  ve altın hesabıdır.

Altın Ne Zaman Alınır ?

Tüm yatırım araçları gibi altının alma zamanı da piyasanın en düşük olduğu zamanlar olacaktır. Normal seyrinde giden bir yatırım sezonunda altın genelde kış aylarında düşme eylimi göstermektedir. Yazın düğünlerin  çok olması ve altına rağbetin artması altın fiyatlarında yükselme ile karşımıza çıkabilmektedir. Bu yüzden altın yatırımcılarının tavsiyesi kış aylarına piyasaların en düşük olduğu zamanlarda altına yatırım yapılması yönündedir.

Bu uzun vadede yatırım  yapacaklar için geçerlidir. Kısa vadeli iniş  çıkışlar ile kazanmak isteyen yatırımcılar her daim altın piyasasını takip etmek zorundalardır.